26 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach lub chcesz przekazać nam swoje uwagi lub propozycję, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Problemy z transmisją na żywo mogą być różne. Aby rozwiązać te problemy, możesz wykonać poniższe czynności.
Sprawdź, czy używasz najnowszej wersji przeglądarki. Jeśli nie, zaktualizuj ją.
Przetestuj swoje połączenie internetowe. Wejdź na stronę speedtest.net i sprawdź szybkość połączenia. Jeśli napotkasz problemy z połączeniem internetowym, skontaktuj się ze swoim dostawcą usług internetowych, aby je rozwiązać.
Faktycznie proste sprawdzanie, czyli sumowanie poszczególnych odwiedzin nigdy się nie będzie zgadzało.
Dlatego tak się dzieje, bo odwiedzać poszczególne strony naszego portalu można na dwa sposoby.
Pierwszy to korzystanie z nawigacji portalu i w ten sposób przechodzenie do kolejnych stron.
Natomiast wiele osób korzysta z innej metody, albo korzystają z zamieszczonych w portalach Rad linków do wybranych stron, lub wręcz ma przygotowane linki do swoich ulubionych stron na pulpicie swojego komputera. W ten sposób omijając nawigacje portalu.
Niestety administratorom Rad zdarzają się nieudane transmisje. Przeważnie są to ich pierwsze transmisje na żywo i owocuje zwykły brak doświadczenia.
Prosimy o wyrozumiałość następne, ich transmisje na pewno będą udane.
Na stronie transmisji na żywo każdej Rady jest podany kontakt do osoby administrującej tą stroną, prosimy zgłaszać do nich wszystkie swoje uwagi.
Oczywiście, na każdą stronę dowolnej Rady można się dostać korzystając z nawigacji portalu.
Ale jeśli nasze zainteresowanie koncentruje się na konkretnej Radzie, to najprostszą metodą jest utworzenie na pulpicie swojego komputera linku do tej Rady. Każda strona ma swój unikatowy adres, wystarczy go skopiować z okna przeglądarki.
Prosimy administratorów Rad, żeby zaraz po zakończeniu transmisji podawali termin następnej. Wiemy, że taka praktyka jest jak najbardziej realna, bo niektóre Rady mają rozpisane terminy sesji Rad na cały rok. Termin następnego posiedzenia Rady tym bardziej nie jest problemem.
Niestety możemy tylko prosić, bo stronami Rad zarządzają ich administratorzy.
Na stronie transmisji na żywo każdej Rady jest podany kontakt do osoby administrującej tą stroną, prosimy o interwencje w tej sprawie pod podane tam adresy.
Nie preferujemy żadnej przeglądarki internetowej. Staramy się aby nasz portal na wszystkich przeglądarkach działał i wyglądał dokładnie tak samo. Nie pytamy, bo w naszym portalu nie używamy plików cookie. Nasz portal nie zbiera żadnych danych o jego użytkownikach.  Gwarantujemy pełną anonimowość użytkownikom portalu! Nie można mówić o niesprawiedliwości, faktycznie ranking Województwa odzwierciedla globalną aktywność Województwa w naszym portalu, ale nie uwzględnia proporcji w stosunku do ilości Rad występujących w województwie. Dlatego dodaliśmy Województwa - średnia Rady gdzie czynnik proporcjonalności został uwzględniony.  Tak więc mamy teraz:
Województwa odzwierciedlający globalną liczbę odwiedzin,
Województwa - średnia Rady odzwierciedlający średnią liczbę odwiedzin przypadającą na jedną Rade.
Wszystkim Radom gwarantujemy dokładnie takie same warunki transmisji na żywo. Transmisje są realizowane samodzielnie przez administratorów Rad. Zależy nam, by każda realizowana transmisja na żywo była jak najwyższej jakości dostarczanego Państwu obrazu i dźwięku. Państwo są w tym względzie naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami.
Dlatego prosimy o zgłaszanie Państwa zastrzeżeń i uwag bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za transmisje na żywo danej Rady. Właśnie w tym celu na stronie Transmisja na żywo jest zamieszczony Kontakt w sprawie zawartości tej strony.
Nasz portal w żaden sposób nie premiuje zdobywców czołowych lokat niż ten, który widzicie Państwo na stronie Oglądalność.

Nie znaczy to jednak, że wyżej wymienieni nie są premiowani.
To Państwo premiują zdobywców czołowych lokat, bo bardzo często z czystej ciekawości zaglądacie właśnie na te strony i tym samym zwiększacie ich oglądalność.
Większość przeglądarek internetowych posiada możliwość zablokowania automatycznego odtwarzania treści z dźwiękiem. Nie ma problemu jeśli przeglądarka ma tą opcje domyślnie wyłączoną. Istnieje jednak tendencja stosowania tej opcji domyślnie włączanej. Najlepszym przykładem jest Firefox, który w najnowszych wydaniach właśnie ustawia tą opcję jako domyślnie włączaną.

Jeśli automatyczne blokowanie odtwarzania treści z dźwiękiem jest włączone, aby pozbyć się problemu należy w ustawieniach przeglądarki je wyłączyć.

Firefox ułatwia nam to zadanie, bo jeśli zawartość odtwarzania jest blokowana przed paskiem adresu strony pojawia się specjalna ikonka informująca nas o blokadzie i równocześnie umożliwiająca zezwolenie na automatyczne odtwarzanie.
Gruntownie zmieniliśmy funkcje wyszukiwania. Teraz jeśli w jakiejś miejscowości znajduje się kilka Rad, to wyszukujemy wszystkie. W takim przypadku pojawia się nowy komunikat np. "Wyszukano 1 z 3" a klawisz "Szukaj" zmienia się na "Szukaj dalej". Klikając na ten klawisz wyszukiwane będą następne pozycje. Ciemny motyw oczywiście jest, ale włącza się go wyłącznie na stronie głównej. Po włączeniu obowiązuje na wszystkich stronach portalu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby transmisja archiwalna była dostępna w naszym portalu tego samego dnia, w którym odbyła się transmisja na żywo. Sesje archiwalne są umieszczane w portalu przez administratorów Rad i tylko od nich zależy, kiedy ukaże się nagranie archiwalne.
Państwo są w tym względzie naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami. Dlatego prosimy o zgłaszanie Państwa zastrzeżeń i uwag bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za transmisje na żywo danej Rady. Właśnie w tym celu na stronie Transmisja na żywo jest zamieszczony Kontakt w sprawie zawartości tej strony.
Administratorzy Rad już mogą dodawać do swoich sesji archiwalnych napisy, które są wyświetlane w trakcie ich odtwarzani.
Na stronie transmisji na żywo każdej Rady jest podany kontakt do osoby administrującej tą stroną, prosimy zgłaszać do nich zapotrzebowanie na tą usługę.
Żeby ułatwić wyszukiwanie nagrań archiwalnych z napisami wprowadziliśmy 2 udogodnienia na stronie głównej portalu:
W zakładce Archiwa transmisji dodaliśmy klawisz Wg liczby napisów oraz Wg udziału procentowego napisów dzięki tym opcjom możemy się zorientować gdzie szukać nagrań archiwalnych z napisami,
W zakładce Oglądalność dodaliśmy klawisz Archiwa z napisami, opcja ta pozwala wyszukać wszystkie nagrania z napisami w naszym portalu.
Ponadto w Sesje archiwalne na stronach Rad nagrania archiwalne z napisami oznaczone są ikoną .
Ponieważ gwarantujemy pełną anonimowość, nasz portal nie zbiera żadnych danych o jego użytkownikach.
Konsekwencją tego jest nieużywanie plików cookie, w których takie preferencje użytkownika można zapisać.

Motyw można jednak ustawić na swój ulubiony ponieważ domyślnym motywem jest motyw Systemowy. Starczy więc wybrać w przeglądarce motyw jasny lub ciemny i gotowe.
Dla przykładu w przeglądarce Edge klikamy na ... otwieramy Ustawienia a następnie w zakładce Wygląd wybieramy odpowiedni motyw.
Jakość transmisji w dużej mierze zależy od używanego sprzętu przy realizacji transmisji. Właśnie w trosce o jakość postanowiliśmy w naszym portalu prezentować sprzęt służący poprawie jakości transmisji. Traktujemy to raczej jako działalność edukacyjną. Dlatego obiecujemy, że "zasypu reklam" nie będzie. Jeśli w trakcie transmisji pojawią się problemy techniczne u realizującego transmisje, wtedy pojawia się ten baner:
Rada (tu nazwa rady) ma problemy techniczne z łączem internetowym. Rada (tu nazwa rady) . Prosimy o cierpliwość.
Jeśli Rada usunie przyczynę zakłócenia transmisja będzie realizowana dalej.
Funkcja Motyw działa w 3 trybach:
- Systemowym,
- Jasny,
- Ciemny.
Domyślnym motywem jest motyw Systemowy. Czyli tryb Jasny lub Ciemny zmienia się automatycznie w zależności od ustawienia motywu systemu Windows lub przeglądarki.
Natomiast tryb Jasny i Ciemny działają niezależnie od motywu systemowego.
Większość przeglądarek internetowych ma funkcje auto odtwarzania multimediów.
Jeśli ta funkcja jest wyłączona, to wtedy odtwarzanie należy uruchomić ręcznie.
Jednak lepszą opcją jest włączenie auto odtwarzania. W tym celu należy w przeglądarce uruchomić Ustawienia a następnie poszukać funkcji ustawienia Uprawnień witryny i poszukać Auto odtwarzanie multimediów.
Najczęstszym problemem dla użytkowników naszego portalu może być odtwarzanie sesji archiwalnych.
Wynika to z braku odpowiednich kodeków w Twoim systemie opartym na Linuxie.
Przyczyna jest banalna i wynika z faktu , że większość kodeków jest opatentowanych i aby z nich korzystać, trzeba zapłacić.
Dlatego pakiety instalacyjne Linuxa zwykle nie zawierają kodeków dla mp4.
Jednak istnieje wiele dostępnych rozwiązań rozwiązania tego problemu dla Twojej wersji Linuxa.
Należy je tylko wyszukać w Internecie.
Przeglądarki internetowe czasem różnie interpretują kod witryny, dlatego staramy się by nasza witryna była kompatybilna z różnymi przeglądarkami.
Jeśli jednak czasami działanie naszej witryny powoduje jakieś problemy, prosimy sprawdzić w innej przeglądarce czy problem ten też występuje.
Audyt naszych serwerów można znaleźć pod adresem:
https://crv.pl/audyt-serwera.pdf
Co jakiś czas pojawiają się w naszym portalu nowe funkcje.
Rutyna sprawia, że użytkownicy portalu ich nie zauważają, dlatego postanowiliśmy, że przy kolejnych aktualizacjach przy nowych funkcjach będzie się pojawiała ikona "nowe".
FAQ Centrum Realizacji Video CRV
FAQ Centrum Realizacji Video CRV
ACTRONIX ul. Wyspiańskiego 23
tel./fax 33 843 03 03
e-mail: factory@actronix.pl
32-600 Oświęcim
mobile: 798 298 005
www.actronix.pl
Stronę odwiedzono 46 510 razy
© 2018-2024 ACTRONIX
ACTRONIX ul. Wyspiańskiego 23
tel./fax 33 843 03 03
e-mail: factory@actronix.pl
32-600 Oświęcim
mobile: 798 298 005
www.actronix.pl
ACTRONIX ul. Wyspiańskiego 23
tel./fax 33 843 03 03
e-mail: factory@actronix.pl
32-600 Oświęcim
mobile: 798 298 005
www.actronix.pl
Stronę odwiedzono 46 510 razy
© 2018-2024 ACTRONIX